Kanal Kaplama

Menholden Menhole Boru İçi Komple Kanal Kaplama - Komple Rehabilitasyon

 Kanal Kaplama, kanal içerisinde bulunan kırık, çatlak, delik yerlerin kaplama malzemeleri kullanılarak kanal içerisinden kaplandığı bir kanal tamir yöntemidir.

 Kanal Kaplama genellikle çok kalabalık hane olan apartmanlara için replikasyon alternatifi olarak görülmektedir.

Noktasal kanalizasyon kaplamadan farklı olarak komple kanal kaplama hizmeti bir menholden bir menhole kadar olan komple kanal kaplama işidir.

 Komple kanal kaplama hizmeti uygun fiyatlı olarak hizmetinize sunmaktayız. Uzman ekibimiz en kısa sürede kanalizasyonda bulunan çatlak veya kırıkları çözüme kavuşturacaktır.

Yeraltı kanalizasyon tamiri çözümlerimize ek olarak, yüksek katlar, basit konut uygulamaları veya endüstriyel ve fabrika tesisleri için çok çeşitli dikey kanalizasyon tamiri çözümleri sunmaktayız.

Kanalizasyon Kaplama Hizmeti Nedir?

Kanalizasyon kaplama hizmeti kanallarınızda veya menhollerde yani şehir kanalizasyon şebekelerindeki kanalların zamanla ve/veya kanal içerisinde tıkanmaların, kanalizasyon içerisindeki bölümlere zarar vermesi sonucu oluşan bahsettiğimiz kırıkların kanal içerisine giydirme yaparak kanalın tamir edilmesidir.

Korozyona uğramış kısımlar sızıntılara ve daha kötü bir sonuç olan çökmelere sebebiyet verebilir. Çökmelerin hepimizin için iyi sonuçlar vermediği gerçeğini düşündüğümüzde kanalizasyonlarda herhangi bir sıkıntının olup olmadığını sürekli kontrol etmemizde büyük fayda vardır.

Oksijen, metal, su ve kimyasal mineraller boru içerisinde zamanla kükürt ve klorür gibi mineraller kanal borularına zarar vermektedir. Yukarda bahsettiğimiz durumları gidermek için menholden menhole kanal kaplama hizmeti veren firmamız büyük dikkat ve titizlilikle çalışarak arızayı kanal kaplama işlemini uygulayarak.

Kanalizasyon borusu içerisine astar giydirme

 Kanalizasyon kaplama hizmetini uygulamadan önce kanalın içerisine kullanılacak olan astarın veya elyafın seçilmesi işlemini gerçekleştiriyoruz.

Kanalizasyon Kaplamanın Faydaları Nelerdir?

Kanalizasyon içerisine uyguladığımız astar, kullanılan kanalizasyon sisteminin ömrünü uzatmaktadır. Bu sistem ile daha az masraf ve maliyet ile kanalizasyon borularımız sorunsuz bir şekilde işlevini görmeye devam eder.

Komple menhol kaplama hizmetimizden faydalanırsanız kanalizasyon borularınızın çökmesi ihtimallerini en aza indirmiş olursunuz. Bu sayede oluşabilecek büyük riskli felaketlerde engellenmiş olur.

Kaliteli kullanılan kanal kaplama malzemeleri ile uzun yıllar boyunca kanalizasyon sisteminiz işlevini gerçekleştirmeye devam eder. Ekibimiz Ankara Komple Kanal Kaplama hizmet veren bir firma olması avantaj olarak sizlere yansımaktadır. Aynı zamanda Ankara dışı hizmet ağımızda bulunmaktadır ve birçok şehir dışı kurum ve kuruluşa hizmet vermekteyiz.

komple kanal kaplama

Kanalizasyon Kaplama Yapımı Neden Gereklidir?

Kanalizasyon kaplama hizmetinin önemi sizlere yansıyabilecek ek masraflardan ve maliyetlerden kurtulmak amacıyla sunulan bir hizmettir.
Menholden menhole kanal kaplama işlemi dışarı sızabilecek pis atıklarında önüne geçmemize ve çevre sağlığını tehdit edebilecek durumları engellemektedir.
Kanal Kaplama işlemi ile kırarak ve sökerek kanalizasyon borularının değişiminin yapılması işleminden daha kısa sürede tamir işlemi gerçekleştirilir.
– Kazısız bir yöntem olarak bilinen komple kanal kaplama işlemi ile kırma dökem işleri ile uğraşılmadan kanalizasyon boruları tamir edilebilmektedir.
– Amacımız boştan yere kazı ve boru değiştirme işlemleriyle uğraşmadan daha az masraf ile kanalizasyon borularının tamiri işlemidir.
– Kanalizasyon borularının tamiri yapılabilmesi için kırık, çatlak ve korozyona uğramış bölgeler öncelikle tespit edilmelidir. Tespit edilen bölgelerin durumuna göre bu işlem uygulanmaktadır.

Komple Rehabilitasyon Uygulama Alanları Nelerdir?

Atık su, yağmur boruları, kanalizasyon boruları, her türlü kanalizasyon ve su kaçağı borularına uygulanabilmektedir.
Bina ve alt yapılarınızda bulunan çatlak veya şüphelendiğiniz sızıntıları ankara kanal görüntüleme hizmetimiz sayesinde anında çözüme kavuşturmaktayız.
Boru içi kaplama olarak da bilinen bu kanalizasyon tamir hizmeti iletişim sayfamızda bulunan iletişim kanallarımızdan bizlere ulaşıp, talepte bulunabilirsiniz.
Kazısız kanalizasyon borusu onarımını emlakçılar, müteahhitler, belediyeler ve daha bir çok ihtiyacı olabilecek kurum ve kuruluşlar için ulaşılabilir hale getiriyoruz.
Profesyonel bir firma ile çalışmak her zaman bu tip işlerde gerekli bir durumdur. Özellikle donanım ve uzman ekip kadrosu anlamında yetersiz olan merdiven altı diye tabir ettiğimiz ya da amatör kabul ettiğimiz firmalarla çalışmanızı tavsiye etmemekteyiz.

Tercih Edilen Kanalizasyon Kaplama Uygulama Yöntemleri

CIPP UV (Cured İn Place Pipe Ultraviole) : Bu uygulama yöntemi ile boru içerisinde daha etkili bir kürleme diğer bir deyişle sertleştirme yapılmaktadır. Bu sertleştirme işlemi yapılırken UV ışınları kullanılarak sertleşebilen boru içerisinde astar kürlenir.

 Ultraviole Komple Kanal Kaplama

Uv kanal kaplama

Ultraviole Komple Kanalizasyon Kaplama

 

 

 

CIPP: Bu boru içi kanal kaplama yöntemi, tamire ihtiyaç duyulan borların onarımında kullanılan kazısız kanal kaplama veya restorasyon işlemidir.